Echipa Astra Giugiu şi-a luat o bună
opţiune de calificare în turului doi preliminar din UEFA Europa League, după
rezultatul obţinut în deplasare.
Meciurile acestei prime părţi a cupelor
europene, au produs şi unele suprize.
Iată rezultatele:
IBV Vestmannaeyjar (Islanda) – HB Torshavn
(I. Feroe) 1-1
IF Fuglefjord (I. Feroe) – Linfield Belfast
(Irelanda de Nord) 0-2
Bala Town (Ţara Galilor) – FC Levadia
Tallinn (Estonia) 1-0
Trans Narva (Estonia) – Gefle (Suedia) 0-3
Metalurg Skopje (Macedonia) – Garabagh
Agdam (Azerbaidjan) 0-1
Sliema Wanderers (Malta) – Hazar Lenkoran
(Azerbaidjan) 1-1
Rudar Pljevlja (Muntenegru) – MIKA Aştarak
(Armenia) 1-0
Videoton Szekesfehervar (Ungaria) – Mladost
Podgorica (Muntenegru) 2-1
Zalgiris Vilnius (Lituania) – St. Patrick’s
Athletic (Irlanda) 2-2
Broughton Airbus UK (Ţara Galilor) – FK
Ventspils (Letonia) 1-1
Levski Sofia (Bulgaria) – Irtîş Pavlodar
(Kazahstan) 0-0
Prestatyn Town (Ţara Galilor) – SK Liepajas
Metalurgs (Letonia) 1-2
Teuta Durres (Albania) – Dacia Chişinău
(Rep. Moldova) 3-1
Vikingur (Insulele Feroe) – Inter Turku
(Finlanda) 1-1
NK Domzale (Slovenia) – FC Astra Giurgiu
(România) 0-1
La Fiorita (San Marino) – Valletta FC
(Malta) 0-3
Crusaders Belfast (Irlanda de Nord) –
Rosenborg Trondheim (Norvegia) 1-2
Drogheda United (Irlanda) – Malmo FF
(Suedia) 0-0
FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) – Libertas
(San Marino) 1-0
FC Tiraspol (Rep. Moldova) – Skonto FC Riga
(Letonia) 0-1
KF Laci (Albania) – FC Differdange 03
(Luxemburg) 0-1
Torpedo Kutaisi (Georgia) – MSK Zilina
(Slovacia) 0-3
Tromso IL (Norvegia) – MIK Celje (Slovenia)
1-2
Suduva Marijampole (Lituania) – FK Turnovo
(Macedonia) 2-2
Flora Tallinn (Estonia) – Kukesi (Albania)
1-1
Hibernians Paola (Malta) – Vojvodina Novi
Sad (Serbia) 1-4
Inter Baku (Azerbaidjan) – IFK Mariehamn
(Finlanda) 1-1
Jeunesse Esch (Luxemburg) – TPS Turku
(Finlanda) 2-0
Kruoja Pakruojis (Lituania) – Dinamo Minsk
(Belarus) 0-3
FK Teteks Tetovo (Macedonia) – Piunik Erevan
(Armenia) 1-1
Celik Niksic (Muntenegru) – Honved
Budapesta (Ungaria) 1-4
UE Santa Coloma (Andorra) – Zrinjski
(Bosnia-Herţegovina) 1-3
Gandzasar Kapan (Armenia) – FK Aktobe
(Kazahstan) 1-2
Milsami Orhei (Rep. Moldova) – F91
Dudelange (Luxemburg) 1-0
FC Astana (Kazahstan) – Botev Plovdiv
(Bulgaria) 0-1
Chihura Sacikere (Georgia) – FC Vaduz
(Liechtenstein) 0-0
KR Reykjavik (Islanda) – Glentoran Belfast
(Irelanda de Nord) 0-0
Breidablik (Islanda) – FC Santa Coloma
(Andorra) 4-0
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu